Ev Dekorasyonunda Halı

zihinsel-guclu-insanlar

En etkileyici ve en gösterişli evlerin dekorasyonunu mobilyanın tamamladığı bilgisinin tartışılır olup , halının ev dekorasyonunda ki değeri gözardı edilmemelidir . Ev dekorasyonu için seçilen halı evin içindeki diğer parçalarla uyum içinde olmalıdır . Gerek doku, gerek tarz, gerek renk seçiminde ev dekorasyon parçalarına uyumlu halılar seçilmelidir.

Modernleşen dünyada , insanların modernleri tercih ettiği günümüzde, tercihlerimiz halı seçimlerimizi de etkilemektedir . Modern Ev tarzlarında zeminin ev içinde ki dekorasyona uygun olarak tamamen kapatılmaması, zemin de açıklık bırakılması günümüz modernliğine hitap etmektedir . Seçtiğiniz halılar ev dekorasyonlarınızın önemli parçalarıdır . Evinizin rengine uygun halılar seçmiş olursanız , evinizin duruşu ve havası değişecektir .

Halı seçimi insanın karakteristik yapısını da gözler önüne sermektedir . Örneğin yenilikçi , arkadaş canlısı bir kişiliğe sahipseniz , bu halı seçiminizi etkilemekle birlikte canlı ve farklı renklere tercihinizi yakınlaştırır . Fakat içe dönük ve stresli biri iseniz bu da sizi daha koyu renkleri tercih etmeye yakınlaştırır. Halı tercihlerimizi içimizden geldiği gibi yapmak , halıların da bir karakter taşıdığının en büyük göstergesidir. Karakterimizin uyduğu deseni , rengi ve halıyı seçiyor olmamız , halı karekterinin bizim karakterimizi yansıtmış olmasından kaynaklıdır. Halı tercihi basit bir tercih olarak görülmemelidir . Seçtiğiniz halı sizsinizdir.

 

Geri
WhatsApp
Telegram
E-posta

Menü