Halı Bakımında Yapılması Gerekenler

halı-temizligi-kolay-cozumler

Halı bakımı halının ilk günkü parıltılı görüntüsünü kaybetmemesi için önemlidir. Halı bakımı bilinç ve özveri gerektirir. Doğru bakım halının materyallerini kaybetmemesini sağlar.
Halı temizliğinde kullanılması gereken en koruyucu yöntem , süpürmedir . Halıyı sürekli yıkamanın halıyı yıpratacağını, halıyı eskiteceği özverisinde olunmalıdır . Halı temizliğinde kullanılan malzemelerde halı temizliğine doğrudan etkilidir. Halı temizliğinde çamaşır suyu gibi sert maddeleri kesinlikle kullanmayın . Halı bakımında bazı durumlar halıyı kullanmıyorken de bakım gerektirir Halının katlanarak kaldırılmaması gibi. Katlama halınızda kalıcı hasarlara neden olduğu gibi halının parıltılı görüntüsünü de kaybolmasına neden olur .

Bir diğer konu ise anında müdahaledir. Halıya leke bırakabilecek bir dökülme , hasar geldiğinde anında müdahale acil yardım da olduğu gibi hayat kurtarır. Halılar bakım isteyen evimizin değerli eşyaları olmalıdırlar . Halılar evimizin önemli birer parçası olup , bakım isteyen bebekler gibidir . Evimizin havasını değiştiren , evimize renkler katan , bakınca huzur bulacağınız bir uyum sergilemektedirler.

Su ve şampuanın karıştırılarak elde edilen köpüğün genel olarak halı temizliğinde kullanılması tavsiye edilir. Ağır temizlik maddelerinin halının dibine çökerek , halının materyallerine zarar vereceği unutulmamalıdır. Halılar bakım ve özen isteyen gözdelerimizdir. Halılarınıza iyi bakın …

Geri
WhatsApp
Telegram
E-posta

Menü